Kiedy już zakupimy odzież, na której nam tak bardzo zależało, zwykle dbamy o nią z uwagą. Nerwowo sprawdzamy metkę przed praniem i upewniamy się czy na pewno nie robimy tkaninie niczego złego. Bardzo często niestety dopiero po fakcie okazuje się, że popełniliśmy błąd, który okazał się być tragiczny w skutkach. Jak dbać o futerko sztuczne, by służyło nam wiele sezonów i było w doskonałej kondycji?

Oto kilka porad prosto od producenta jak zadbać o sztuczne futro:

Odpowiednie przechowywanie

Przede wszystkim futerko musi mieć odpowiednio dużo przestrzeni w szafie. Nie odkładaj go na półkę, nie zgniataj, raczej rozwieś i zadbaj o to, by nie było ściśnięte wieloma innymi ubraniami. Futro wymaga delikatności, a jego włoski są bardzo podatne na zgniatanie.

Czesanie i trzepanie futra

Od czasu do czasu (a nawet przed każdym użyciem) futerko możemy strzepnąć i delikatnie przeczesać jego włosie grzebieniem. Taki zabieg sprawi, że znacznie rzadziej będziemy musieli je prać. Samo pranie w przypadku tego typu odzieży może być dla nas nieco bardziej wymagające. Czesanie szczotką pozwoli nam na zapobiegnięcie mechaceniu się, a przetrzepanie sprawi, że włos się napuszy i ożyje.

Usuwanie zagnieceń

Wyjątkiem, w którym możemy „potraktować” nasze futro temperaturą, oczywiście w rozsądny sposób, są zagniecenia. Te możemy zniwelować za pomocą suszarki. Używajmy jej jednak rozważnie, z większej odległości i z mniejszą temperaturą. Alternatywą będzie również grzebień, który pomoże usunąć zagniecenie, współgrając razem z suszarką.

Jak prać sztuczne futerko?

Czasami jednak wyjścia nie mamy i musimy futerko wyprać. Futra sztuczne zwykle mogą być prane w trybie prania delikatnego w niskiej temperaturze. Ostatecznie jednak upewnijmy się co do tej kwestii na metce, a jako producent sugerujemy oddanie ich do profesjonalnej pralni chemicznej w celu uzyskania najlepszego i najbezpieczniejszego efektu.

Mokre futro absolutnie nie powinno być suszone w suszarkach automatycznych w pralce. Futra generalnie nie przepadają za wysokimi temperaturami i powinniśmy pozwolić działać naturze. Najlepiej delikatnie je strzepnąć i powiesić w miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza. Po wysuszeniu można również wyczesać futro odpowiednią szczotką.

Pamiętaj o metce

Zdarzyć się może, że nie mamy pewności co do sposobu czyszczenia i prania swojego futerka. Zawsze bezwzględnie stosujmy się do zaleceń zawartych na metce odzieżowej. Jeżeli z jakiejś przyczyny futerko jest pozbawione metki, powinniśmy zastosować dla pewności jedynie najdelikatniejsze metody prania i suszenia, a jeżeli uda się nam ustalić nazwę jego producenta, nie wstydźmy się wysłać zapytania w tej sprawie. Na pewno uzyskamy pomoc.

 

Odpowiednio dbając o nasze futerko, posłuży nam ono przez wiele sezonów i wyraźnie przedłużymy jego żywotność Warto stosować się przede wszystkim do zaleceń producenta, a także do wyżej wymienionych zasad. Dzięki temu futerko na pewno będzie nas zdobiło przez wiele lat i ciągle wyglądało jak nowe.

Znajdź swoje wymarzone futro w naszym sklepie.