Rynek modowy zmienia się dynamicznie. O trendach oraz powstałych kolekcjach każdego roku dyskutuje bardzo wielu specjalistów z dziedziny mody. Często również trendy wyznaczają gwiazdy, celebrytki, osoby rozpoznawalne publicznie, których styl bardzo często jest inspiracją dla innych. To w jakim ubraniu pokazują się gwiazdy, ma niebagatelne znaczenie dla rynku modowego.

Celebryci kochają futra

Wśród polskich celebrytek, które uwielbiają futra naturalne i chętnie je noszą wymienić możemy gwiazdy takie jak: Anna Mucha, Monika Olejnik, Joanna Horodyńska czy Doda. Uwielbiają one pokazywać się w drogich, futrzanych kreacjach. Część znanych osób, takich jak chociażby Julia Wieniawa czy Natalia Siwiec rezygnuje z futer naturalnych na rzecz tych ekologicznych. I jak widać po stylu i elegancji obu Pań, decyzja ta nie odbiła się na nich negatywnie.

Świat mody oszalał na punkcie futer ekologicznych

Gwiazdy bardzo często pozują na ściankach właśnie w futrach, a także pojawiają się w nich na bardzo prestiżowych imprezach jak chociażby premiery filmów czy uroczyste gale. Bardzo wiele zdjęć wykonywanych przy tzw. „ściankach” dla fotoreporterów przy okazji takich wydarzeń to właśnie zdjęcia z futrami w roli głównej. I wiele z tych futer jest sztucznych. Zdecydowanie więcej niż jeszcze przed laty. Gwiazdy chętnie je promują, choć oczywiście znajdują się również miłośniczki futra naturalnego, ale już coraz rzadziej.

To trend, który obserwuje się nie tylko u znanych twarzy, ale również bardzo wiele domów mody rezygnuje z używania futer ze zwierząt, a także ich skór. Domy mody takie jak: Gucci, Vivienne, Westwood, Giorgio Armani. Myślicie, że to odosobnione przypadki? Wg danych z 2018 niemalże 1000 domów mody powiedziało już stanowcze NIE futrom naturalnym. Versace, Donna Karan and DKNY , Furla, John Galliano, Michael Kors to kolejni, którzy dołączyli do tego grona. Wielkie zmiany zapowiedziała również znana i kochana na całym świecie marka Chanel. Jednak nie podała konkretnej daty usunięcia ze swoich kolekcji wyrobów futrzanych.  Trend nie tylko się utrzymuje, ale również rośnie na sile, a więc wydaje się, że w kolejnych latach liczba domów mody pracujących nad futrami naturalnymi będzie nadal spadała. Futerka sztuczne są nie tylko bardziej ekologiczne, ale również stały się trendy i wielką zasługę w tym mają również gwiazdy i celebrytki, które otwarcie je promują na co dzień.

Gwiazdy kochają syntetyczne futerka

Wiele gwiazd, celebrytek, aktorek i osób na co dzień żyjących w show-biznesie, szczerze i otwarcie sprzeciwia się wykorzystywaniu zwierząt na futra. Gwiazdy te chętnie promują produkty ekologiczne, sztuczne i syntetyczne. Udowadniają, że nie trzeba jednak rezygnować z futra jako takiego, a wystarczy je jedynie zamienić na syntetyczną alternatywę.

Ostatnie lata to zdecydowany zwrot w kierunku futer syntetycznych. Trend ten obserwujemy zarówno w Polsce jak i za granicą. Świadomość społeczna i coraz większa chęć ochrony naszych braci mniejszych powoduje to, iż aby czuć się modnie i wyjątkowo nie musimy uśmiercać zwierząt, tylko możemy wykorzystać możliwości, jakie dają nam nowoczesne technologie i tworzyć odzież, a w tym futra jakie sobie wymarzymy.

A w naszym sklepie bez żadnych dylematów znajdziesz jedynie sztuczne futerka najwyższej jakości. Wybierz futerko dla siebie.